Ankara'ya Çiçek Gönderimi

Ankara'ya çiçek gönderimi için sebep arayan insanların bunun için mutlaka ve mutlak bahaneler bulması mı gereklidir? Belki de kent bu ve benzeri sebeplerin bulunması için gerekli veriyi sağlamadığından veya akıldaki fikirle örtüşenlerin gerçek hayata uygulanmasının getirdiği zorluklara istinaden sebeplerin ortaya çıkışının da zor olduğu kentlerimizden biridir. Başka pek çok dikkat çekici ve kendine has özelliğinin yanı sıra Ankara insanının başka kentlerle kıyas kabul etmeyecek bir özelliği vardır. Öyle bir özellik ki ister yerli olsun isterse yeni şehre gelmiş biri olsun hemen herkesin bünyesine kısa zamanda nüfus eder…

Ankara Çiçek Gönder

Adına insan canlısı olma deriz. Bu insan canlısı olma durumu Ankara halkı için en öncelikli ve ilk söyleneceklerden biri olma özelliğine sahiptir. Hangi kentin insanı bu kadar kolay kendisini kabul ettirebildiğini bir düşündüğümüz zaman cevabı o kadar da kolay bulamamaktayız. Ankara, çiçek gönderimi dışında bu eyleme sebep olan kendini uzun yıllardır orada yaşıyormuş hissini bünyesine hemen katabilen insanların kenti olduğundan başka pek çok samimi sayılabilecek eylemin de hemen yapılabildiği bir kenttir. Ankara'nın da diğer kentler kadar zengin ve kozmopolit bir yapısı vardır derinine inildikçe fark edilen. Bu çok çeşitliliğe sebep olan unsurların başında evinden ayrılıp eğitimine devam etmek için bu şehre gelen öğrenciler bulunmaktadır.

Öğrenciler başta olmak üzere devlet dairelerinin sayısının çok olması da bu çeşitli yapıyı sağlayan başka bir faktördür. Ankara'ya yolu düşen ve yolu bir şekilde kesişmiş insanların birbiriyle hemen kaynaşmasının getirdiği faydalar da yok değildir. Sevilen insanlara özel günlerinde çiçek gönderimi yaparız ve bunun gibi özel sayılabilecek bir jestin kısa bir süre sonra yapılabilmesine insanların hemen kaynaşabilmesi olanak sağlamaktadır. Çiçek duygu dünyamızın doğadaki değil belki de tüm yaşam formları içindeki en güçlü ifadesidir. Bu kadar kolay birbiriyle yakınlaşan insanların iletişimin başlarında bu çiçeklere has duygu ifadesini kullanmasından çiçek gönderimi ile yapmasından daha doğal başka bir şey yoktur.Sayfalar :