Ankara'da Çiçek Siparişi

Ankara'da çiçek siparişi şehrin içinde barınan kişi sayısıyla direk ilgili olan bu bağıntıyı biraz ters düz edecek niteliktedir. Rakamların diliyle devam edecek olursak bu oranlama da açık ara olmasa da nüfusa oranlama yapılınca en yüksek rakamlara ulaşan kentlerden biri olduğu hemen dikkatimizi çekmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri insanlarının birbirine sımsıkı bağlarla bağlı olmasıdır. Ankara'nın genel yapısı ve insanlarına vermiş olduğu bir arada olma halinin getirdiği güçlü bağlar ve bu bağların da özel günlerde yapılan çiçek siparişi gibi jestlerle giderek daha da güçlenmesidir.

Ankara Çiçek Siparişi

Aslında özel günlerle sınırlı kalmak çiçeklerin anlamına ve kişilerin üzerindeki psikolojik etkilerine bakılacak olursa herhangi bir nedenin varlığını otomatikman gereksiz kılmaktadır. Renklerin dilini iyi okuduğunuz zaman karşımıza çıkan ya da ziyaret ettiğimiz her bir bina ya da ofisin neden o renkler kullanılarak dekore edildiğini daha iyi anlarız. Örneğin mavi duvarların kişinin üzerindeki sakinleştirici renk etsinin bilincinde olan sağlık kuruluşları mavi ve tonlarını genel dekorasyonda ön plana çıkarmaktadır.

Pekiyi bu mavi rengin yanında mavi renge uyumla eşlik edecek beyaz renkteki çiçeklerle hazırlanmış bir aranjman, sadelik ve temizlik anlamlarını bu sükunete dahil edecektir ve bunu da tek bir çiçek siparişi sağlayabilir. Ne kadar basit ve hemen akla gelecek bir örnek ama hemen her zaman detayların yaşam döngümüz üzerindeki etkisini unuttuğumuz ya da görmezden geldiğimiz için bu tip çiçek siparişi gibi en akla yatkın yöntem ile anlamı kuvvetlendirmeyi de göremeyebiliyoruz.

Hastane ya da ofislerin dekorasyonunda tercih edilen renk ve objeleri şimdi bir daha ve daha farklı bir gözle algılayacağınızdan eminiz. Bu şekilde de çiçek siparişinin dekorasyonda neden vazgeçilmez öğe olduğu da daha net anlaşılır bir durum olacaktır. Ankara'ya dönecek olursak başka şehirlerdeki çok merkezli yapının aksine tek bir merkezi olan kent bu yapısının avantajıyla o bölgeden yolu geçen herkesin iş çıkışlarında veya tatil günlerinde bir araya gelmesinde kolaylık sağlamaktadır.

Bunun en önemli etkisi de insanların sık iletişim veya yüz yüze görüşme imkanı bulmasında görülmektedir. Sevilen bir kişiyi mutlu etmek ve başka birçok sebepten yapılan çiçek siparişinin kişiler arasındaki bağları güçlendirdiğini de son olarak ekleyelim.Sayfalar :